Winter Head 2 Head 2018: Results Sorted by Time - Download

City of Cambridge - 27/01/2018

Provisional Results

Filter by Leg: 1 | 2 | All
Pos Num Name Club Category Vet Type Div Gender Pen Handicap Leg 1 End Leg 2 End Raw Time Total
1 400 LMBC M1 LMBC Student 8+ Lents 1st Div Men 8+ 4 Male 0 0 0:06:22.8 0:07:21.1 0:13:43.9 0:13:43.9
2 100 Downing M1 Downing Student 8+ Lents 1st Div Men 8+ 1 Male 0 0 0:06:21.6 0:07:24.5 0:13:46.1 0:13:46.1
3 300 Caius M1 Caius Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Men 8+ 3 Male 0 0 0:06:15.6 0:07:31.7 0:13:47.3 0:13:47.3
4 201 Pembroke M1 Pembroke College Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Men 8+ 2 Male 0 0 0:06:20.4 0:07:30.5 0:13:50.9 0:13:50.9
5 401 M1 Magdalene Boat Club Student 8+ Lents 2nd Div Men 8+ 4 Male 0 0 0:06:27.2 0:07:25.8 0:13:53.0 0:13:53.0
6 202 M1 Clare Boat club Student 8+ Lents 1st Div Men 8+ 2 Male 0 0 0:06:23.3 0:07:47.3 0:14:10.6 0:14:10.6
7 101 Christ's M1 Christ's College Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Men 8+ 1 Male 0 0 0:06:40.0 0:07:49.7 0:14:29.7 0:14:29.7
8 205 Steady Eddy St Edmund's College Student 8+ Lents 2nd Div Men 8+ 2 Male 0 0 0:06:41.0 0:07:49.2 0:14:30.2 0:14:30.2
9 200 M1 SCCBC Student 8+ Lents 1st Div Men 8+ 2 Male 0 0 0:06:30.8 0:08:00.5 0:14:31.3 0:14:31.3
10 301 Queens' M1 Queens' College Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Men 8+ 3 Male 0 0 0:06:41.7 0:08:03.1 0:14:44.8 0:14:44.8
11 203 M1 First and Third Trinity Student 8+ Lents 1st Div Men 8+ 2 Male 0 0 0:06:42.7 0:08:03.5 0:14:46.2 0:14:46.2
12 409 Presidents 8 City of Cambridge Rowing Club CRA 8+ Master E/F Men F 8+ 4 Male 0 105 0:07:36.0 0:09:02.7 0:16:38.7 0:14:53.7
13 302 M1 Churchill Student 8+ Lents 1st Div Men 8+ 3 Male 0 0 0:06:47.9 0:08:06.2 0:14:54.1 0:14:54.1
14 103 Tradesmen Chesterton RC CRA 8+ IM3 Men 8+ 1 Male 0 0 0:06:55.8 0:08:06.7 0:15:02.5 0:15:02.5
15 402 M2 Pembroke College Boat Club Student 8+ Lents 2nd Div Men 8+ 4 Male 0 0 0:06:52.5 0:08:15.1 0:15:07.6 0:15:07.6
16 207 Hosking Broxbourne RC CRA 8+ Master E/F Men E 8+ 2 Male 0 76 0:07:19.4 0:09:04.5 0:16:23.9 0:15:07.9
17 410 Meadows and his minions Cantabrigian CRA 4x- Master D Men D 4x- 4 Male 0 58 0:07:27.4 0:08:40.7 0:16:08.1 0:15:10.1
18 206 M1 Corpus Christi Student 8+ Lents 2nd Div Men 8+ 2 Male 0 0 0:06:49.0 0:08:21.4 0:15:10.4 0:15:10.4
19 107 8@8 City of Cambridge Rowing Club CRA 8+ Master C Men C 8+ 1 Male 0 25 0:07:08.4 0:08:30.1 0:15:38.5 0:15:13.5
20 403 Jesus M2 Jesus College Student 8+ Lents 2nd Div Men 8+ 4 Male 0 0 0:07:00.2 0:08:20.0 0:15:20.2 0:15:20.2
21 304 Queens' M2 Queens' College Boat Club Student 8+ Lents 2nd Div Men 8+ 3 Male 0 0 0:07:00.8 0:08:28.3 0:15:29.1 0:15:29.1
22 404 Christ's M2 Christ's College Boat Club Student 8+ Lents 3rd Div Men 8+ 4 Male 0 0 0:07:06.8 0:08:25.3 0:15:32.1 0:15:32.1
23 307 Caius MCR Caius Boat Club Student 8+ Lents 3rd Div Men 8+ 3 Male 0 0 0:06:59.4 0:08:34.7 0:15:34.1 0:15:34.1
24 204 M2 First and Third Trinity Student 8+ Lents 2nd Div Men 8+ 2 Male 0 0 0:07:02.1 0:08:37.6 0:15:39.7 0:15:39.7
25 412 Newnham W1 Newnham College Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Women 8+ 4 Female 0 0 0:07:13.1 0:08:28.4 0:15:41.5 0:15:41.5
26 327 Quadproquo Champion of the Thames CRA 4x- Master E Mixed E 4x- 3 Mixed 0 87 0:07:49.2 0:09:20.1 0:17:09.3 0:15:42.3
27 308 BDS 8+ 1 Bedford School BR 8+ Novice Men 8+ 3 Male 0 0 0:07:04.6 0:08:49.0 0:15:53.6 0:15:53.6
28 104 Caius M2 Caius Boat Club Student 8+ Lents 2nd Div Men 8+ 1 Male 0 0 0:07:10.7 0:08:44.0 0:15:54.7 0:15:54.7
29 309 M2A Clare Boat club Student 8+ Novice Men 8+ 3 Male 0 0 0:07:10.1 0:08:48.2 0:15:58.3 0:15:58.3
30 111 Carr Bedford Modern School Boat Club BR 8+ J15 Men 8+ 1 Male 0 0 0:07:17.1 0:08:48.1 0:16:05.2 0:16:05.2
31 408 M2 Trinity Hall Boat Club Student 8+ Lents 3rd Div Men 8+ 4 Male 0 0 0:07:30.4 0:08:38.1 0:16:08.5 0:16:08.5
32 406 M3 First and Third Trinity Student 8+ Lents 3rd Div Men 8+ 4 Male 0 0 0:07:23.1 0:08:53.4 0:16:16.5 0:16:16.5
33 132 Adrian Tollett City of Cambridge Rowing Club BR 1x Master Men G 1x 1 Male 0 160 0:09:27.9 0:09:33.3 0:19:01.2 0:16:21.2
34 314 Pembroke W1 Pembroke College Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Women 8+ 3 Female 0 0 0:07:26.0 0:08:55.6 0:16:21.6 0:16:21.6
35 105 Downing M2 Downing Student 8+ Lents 2nd Div Men 8+ 1 Male 0 0 0:07:25.8 0:08:58.2 0:16:24.0 0:16:24.0
36 227 BLD - Davies Broadland Boat Club BR 2x Master C Men C 2x 2 Male 0 30 0:07:45.1 0:09:10.1 0:16:55.2 0:16:25.2
37 116 Clare W1 Clare Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Women 8+ 1 Female 0 0 0:07:27.9 0:08:58.4 0:16:26.3 0:16:26.3
38 305 LMBC M2 LMBC Student 8+ Lents 2nd Div Men 8+ 3 Male 0 0 0:07:25.3 0:09:02.0 0:16:27.3 0:16:27.3
39 323 BDS 4+ 1 Bedford School BR 4+ Novice Men 4+ 3 Male 0 0 0:07:31.0 0:09:03.2 0:16:34.2 0:16:34.2
40 414 W1 Trinity Hall Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Women 8+ 4 Female 0 0 0:07:33.3 0:09:02.3 0:16:35.6 0:16:35.6
41 110 Maynes Broxbourne RC BR 4x- IM3 Men 4x- 1 Male 0 0 0:07:37.3 0:09:02.7 0:16:40.0 0:16:40.0
42 209 BDS 8+ 1 Bedford School BR 8+ Novice Men 8+ 2 Male 0 0 0:06:58.1 0:09:43.1 0:16:41.2 0:16:41.2
43 310 M2B Clare Boat club Student 8+ Novice Men 8+ 3 Male 0 0 0:07:23.6 0:09:19.8 0:16:43.4 0:16:43.4
44 230 Team Rehab Cantabrigian CRA 2x Master E Mixed E 2x 2 Mixed 0 91 0:08:26.1 0:09:50.5 0:18:16.6 0:16:45.6
45 128 Double Trouble Champion of the Thames CRA 2x Master E Mixed E 2x 1 Mixed 0 91 0:08:19.8 0:09:58.2 0:18:18.0 0:16:47.0
46 115 Downing W1 Downing Student 8+ Lents 1st Div Women 8+ 1 Female 0 0 0:07:37.4 0:09:12.7 0:16:50.1 0:16:50.1
47 113 M1 Champion of the Thames CRA 4+ IM3 Men 4+ 1 Male 0 0 0:07:39.1 0:09:11.6 0:16:50.7 0:16:50.7
48 313 Awesome Four City of Cambridge Rowing Club CRA 4x- J16 Men 4x- 3 Male 0 0 0:07:35.4 0:09:17.1 0:16:52.5 0:16:52.5
49 413 W1 First and Third Trinity Student 8+ Lents 1st Div Women 8+ 4 Female 0 0 0:07:46.7 0:09:08.8 0:16:55.5 0:16:55.5
50 122 W1/W2 Champion of the Thames CRA 8+ Master D Women D 8+ 1 Female 0 57 0:08:08.5 0:09:45.2 0:17:53.7 0:16:56.7
51 337 Piers Copham Granta BR 1x Master Men E 1x 3 Male 0 90 0:08:20.5 0:10:09.0 0:18:29.5 0:16:59.5
52 315 Queens' W1 Queens' College Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Women 8+ 3 Female 0 0 0:07:41.5 0:09:19.2 0:17:00.7 0:17:00.7
53 108 Dreadnoughts Champion of the Thames CRA 8+ Master E/F Men E 8+ 1 Male 0 76 0:08:23.9 0:09:53.8 0:18:17.7 0:17:01.7
54 306 Queens' M3 Queens' College Boat Club Student 8+ Lents 3rd Div Men 8+ 3 Male 0 0 0:07:39.4 0:09:22.4 0:17:01.8 0:17:01.8
55 316 Caius W1 Caius Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Women 8+ 3 Female 0 0 0:07:43.1 0:09:20.2 0:17:03.3 0:17:03.3
56 117 W1 Darwin College Boat Club Student 8+ Lents 2nd Div Women 8+ 1 Female 0 0 0:07:46.2 0:09:17.6 0:17:03.8 0:17:03.8
57 303 M2 Champion of the Thames CRA 8+ IM3 Men 8+ 3 Male 0 0 0:07:40.3 0:09:23.8 0:17:04.1 0:17:04.1
58 121 Rowe Bedford Modern School Boat Club BR 4x- J16/17 Women 4x- 1 Female 0 0 0:07:46.8 0:09:17.5 0:17:04.3 0:17:04.3
59 329 Quadrangle Champion of the Thames CRA 4x- Master D Women D 4x- 3 Female 0 61 0:08:21.5 0:09:49.2 0:18:10.7 0:17:09.7
60 218 Garrigue Bedford Girls School BR 8+ J18 Women 8+ 2 Female 0 0 0:07:42.9 0:09:28.4 0:17:11.3 0:17:11.3
61 114 Cranch City of Cambridge Rowing Club CRA 8+ IM3 Women 8+ 1 Female 0 0 0:07:50.7 0:09:26.3 0:17:17.0 0:17:17.0
62 225 W1 St Catharine's College Boat Club BR 8+ Novice Women 8+ 2 Female 0 0 0:07:45.1 0:09:32.4 0:17:17.5 0:17:17.5
63 416 Jesus W2 Jesus College Student 8+ Lents 2nd Div Women 8+ 4 Female 0 0 0:07:56.8 0:09:23.6 0:17:20.4 0:17:20.4
64 125 Hadman-Back Chesterton RC CRA 8+ IM3 Women 8+ 1 Female 0 0 0:07:56.2 0:09:30.2 0:17:26.4 0:17:26.4
65 231 Ware/Walker City of Cambridge Rowing Club CRA 2- IM2 Men 2- 2 Male 0 0 0:07:55.0 0:09:31.4 0:17:26.4 0:17:26.4
66 223 Summers Bedford Girls School BR 8+ J15 Women 8+ 2 Female 0 0 0:07:51.8 0:09:35.5 0:17:27.3 0:17:27.3
67 214 Sidney W1 Sidney Sussex Boat Club Student 8+ Lents 2nd Div Women 8+ 2 Female 0 0 0:07:54.2 0:09:33.6 0:17:27.8 0:17:27.8
68 131 Phil Champion of the Thames CRA 1x Master Men E 1x 1 Male 0 90 0:08:32.7 0:10:28.6 0:19:01.3 0:17:31.3
69 211 BDS 4+ 1 Bedford School BR 4+ Novice Men 4+ 2 Male 0 0 0:07:55.0 0:09:37.0 0:17:32.0 0:17:32.0
70 213 Christ's W1 Christ's College Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Women 8+ 2 Female 0 0 0:07:47.1 0:09:46.7 0:17:33.8 0:17:33.8
71 109 Activ8 Cantabrigian CRA 8+ Master E/F Men E 8+ 1 Male 0 76 0:08:33.7 0:10:19.9 0:18:53.6 0:17:37.6
72 324 8@8 City of Cambridge Rowing Club CRA 4- Master B Men B 4- 3 Male 0 9 0:08:15.8 0:09:33.8 0:17:49.6 0:17:40.6
73 226 Burgess/Pilgrim Chesterton RC CRA 2x IM3 Men 2x 2 Male 0 0 0:07:48.3 0:09:54.2 0:17:42.5 0:17:42.5
74 335 Affleck-Mills Champion of the Thames CRA 2x Master D Women D 2x 3 Female 0 64 0:08:36.3 0:10:12.0 0:18:48.3 0:17:44.3
75 120 Lucy Cavendish Lucy Cavendish College Boat Club BR 8+ IM3 Women 8+ 1 Female 0 0 0:08:02.6 0:09:44.0 0:17:46.6 0:17:46.6
76 411 W1 Murray Edwards College Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Women 8+ 4 Female 0 0 0:08:13.5 0:09:34.0 0:17:47.5 0:17:47.5
77 325 Bolton Broxbourne RC BR 2x IM3 Men 2x 3 Male 0 0 0:08:04.9 0:09:44.9 0:17:49.8 0:17:49.8
78 405 Jesus M3 Jesus College Student 8+ Lents 3rd Div Men 8+ 4 Male 0 0 0:08:08.9 0:09:42.3 0:17:51.2 0:17:51.2
79 216 Taylor Broxbourne RC BR 4x- Master E Women E 4x- 2 Female 0 87 0:08:43.1 0:10:37.4 0:19:20.5 0:17:53.5
80 334 O'Rourke Chesterton RC CRA 2x Master Mixed B 2x 3 Mixed 0 9 0:08:19.8 0:09:55.9 0:18:15.7 0:18:06.7
81 212 Davies Broadland Boat Club BR 4+ Master C Men C 4+ 2 Male 0 30 0:08:33.4 0:10:05.3 0:18:38.7 0:18:08.7
82 417 Newnham W2 Newnham College Boat Club Student 8+ Lents 2nd Div Women 8+ 4 Female 0 0 0:08:19.7 0:09:53.3 0:18:13.0 0:18:13.0
83 112 Out-Poached Cantabrigian CRA 8+ Master C Mixed C 8+ 1 Mixed 0 32 0:08:34.4 0:10:12.1 0:18:46.5 0:18:14.5
84 319 W2 LMBC Student 8+ Lents 2nd Div Women 8+ 3 Female 0 0 0:08:01.8 0:10:14.2 0:18:16.0 0:18:16.0
85 210 Kroon Bedford Modern School Boat Club BR 8+ J15 Men 8+ 2 Male 0 0 0:08:11.9 0:10:05.5 0:18:17.4 0:18:17.4
86 432 Howard/O'Donoghue Deben Rowing Club BR 2x J18 Men 2x 4 Male 0 0 0:08:37.0 0:09:40.4 0:18:17.4 0:18:17.4
87 234 Hughes Nottingham & Union R.C. BR 1x Master Men D 1x 2 Male 0 63 0:08:35.9 0:10:45.9 0:19:21.8 0:18:18.8
88 106 Motley Crew/After Eights Cantabrigian CRA 8+ Master C Men C 8+ 1 Male 0 25 0:08:26.5 0:10:18.2 0:18:44.7 0:18:19.7
89 119 Downing W2 Downing Student 8+ Lents 3rd Div Women 8+ 1 Female 0 0 0:08:20.0 0:10:00.2 0:18:20.2 0:18:20.2
90 129 Denise and Nomes Champion of the Thames CRA 2x Master D Women D 2x 1 Female 0 64 0:08:42.5 0:10:41.9 0:19:24.4 0:18:20.4
91 421 W2 Trinity Hall Boat Club Student 8+ Lents 3rd Div Women 8+ 4 Female 0 0 0:08:43.1 0:09:37.4 0:18:20.5 0:18:20.5
92 126 Splashy!!! Selwyn Student 4+ Lents 2nd Div Mixed 4+ 1 Mixed 0 0 0:08:23.0 0:09:59.3 0:18:22.3 0:18:22.3
93 419 Clare W2 Clare Boat Club Student 8+ Lents 3rd Div Women 8+ 4 Female 0 0 0:08:24.2 0:09:59.1 0:18:23.3 0:18:23.3
94 135 Mills Champion of the Thames CRA 1x Master Women E 1x 1 Female 0 97 0:09:06.4 0:11:00.3 0:20:06.7 0:18:29.7
95 123 Chouffot Bedford Modern School Boat Club BR 4x+ J15 Women 4x+ 1 Female 0 0 0:08:24.6 0:10:07.8 0:18:32.4 0:18:32.4
96 215 Wolfson W1 Wolfson College Boat Club Student 8+ Lents 2nd Div Women 8+ 2 Female 0 0 0:08:30.5 0:10:05.0 0:18:35.5 0:18:35.5
97 220 J16 City of Cambridge Rowing Club CRA 4x- J16 Women 4x- 2 Female 0 0 0:08:12.5 0:10:40.8 0:18:53.3 0:18:53.3
98 219 Gell Bedford Modern School Boat Club BR 4x- J16/17 Women 4x- 2 Female 0 0 0:08:41.3 0:10:15.1 0:18:56.4 0:18:56.4
99 426 Richards Chesterton RC CRA 2x Master Mixed D 2x 4 Mixed 0 64 0:09:19.1 0:10:43.3 0:20:02.4 0:18:58.4
100 318 Caius W2 Caius Boat Club Student 8+ Lents 2nd Div Women 8+ 3 Female 0 0 0:08:24.6 0:10:34.1 0:18:58.7 0:18:58.7
101 336 Timms Champion of the Thames CRA 1x Master Men D 1x 3 Male 0 63 0:09:09.1 0:11:05.8 0:20:14.9 0:19:11.9
102 420 Jesus W3 Jesus College Student 8+ Lents 3rd Div Women 8+ 4 Female 0 0 0:08:47.1 0:10:26.5 0:19:13.6 0:19:13.6
103 317 PCBC W2 Pembroke College Boat Club Student 8+ Lents 2nd Div Women 8+ 3 Female 0 0 0:08:24.7 0:10:54.4 0:19:19.1 0:19:19.1
104 430 Pilgrim Chesterton RC CRA 1x Master Men C 1x 4 Male 0 32 0:09:19.3 0:10:32.6 0:19:51.9 0:19:19.9
105 217 W3 Champion of the Thames CRA 8+ Novice Women 8+ 2 Female 0 0 0:08:45.5 0:10:41.4 0:19:26.9 0:19:26.9
106 422 W2 First and Third Trinity Student 8+ Lents 3rd Div Women 8+ 4 Female 0 0 0:08:50.8 0:10:40.4 0:19:31.2 0:19:31.2
107 208 M3 Clare Boat club Student 8+ Novice Men 8+ 2 Male 0 0 0:08:47.1 0:10:45.2 0:19:32.3 0:19:32.3
108 431 Jacob Swain City of Cambridge Rowing Club CRA 1x Novice Men 1x 4 Male 0 0 0:09:06.8 0:10:26.7 0:19:33.5 0:19:33.5
109 415 Christ's W2 Christ's College Boat Club Student 8+ Lents 2nd Div Women 8+ 4 Female 0 0 0:09:19.4 0:10:17.2 0:19:36.6 0:19:36.6
110 124 Progression (F&J) Cantabrigian CRA 8+ Novice Women 8+ 1 Female 0 0 0:08:38.7 0:11:09.6 0:19:48.3 0:19:48.3
111 228 Howard/O'Donoghue Deben Rowing Club BR 2x Novice Men 2x 2 Male 0 0 0:09:22.6 0:10:44.2 0:20:06.8 0:20:06.8
112 339 Lee Chesterton RC CRA 1x Novice Men 1x 3 Male 0 0 0:09:07.1 0:11:05.4 0:20:12.5 0:20:12.5
113 407 M4 First and Third Trinity Student 8+ Lents 3rd Div Men 8+ 4 Male 0 0 0:09:22.3 0:10:54.2 0:20:16.5 0:20:16.5
114 321 W3 Trinity Hall Boat Club Student 8+ Novice Women 8+ 3 Female 0 0 0:09:07.6 0:11:11.7 0:20:19.3 0:20:19.3
115 236 Galloway LMBC Student 1x Lents 1st Div Women 1x 2 Female 0 0 0:09:01.6 0:11:18.2 0:20:19.8 0:20:19.8
116 338 Burgess Chesterton RC CRA 1x Novice Men 1x 3 Male 0 0 0:09:29.0 0:11:03.9 0:20:32.9 0:20:32.9
117 427 Casson LMBC Student 1x Lents 1st Div Women 1x 4 Female 0 0 0:09:22.6 0:11:12.7 0:20:35.3 0:20:35.3
118 118 W2 Darwin College Boat Club Student 8+ Lents 3rd Div Women 8+ 1 Female 0 0 0:09:17.7 0:11:19.4 0:20:37.1 0:20:37.1
119 312 M3.5 City of Cambridge Rowing Club CRA 4x- Novice Men 4x- 3 Male 0 0 0:09:16.4 0:11:20.7 0:20:37.1 0:20:37.1
120 424 Everson/H-S 2 Deben Rowing Club BR 2x J17/18 Women 2x 4 Female 0 0 0:09:24.3 0:11:23.8 0:20:48.1 0:20:48.1
121 224 Malepati Bedford Girls School BR 8+ J15 Women 8+ 2 Female 0 0 0:09:20.3 0:11:28.9 0:20:49.2 0:20:49.2
122 222 Mackay Bedford Modern School Boat Club BR 4x+ J15 Women 4x+ 2 Female 0 0 0:09:14.3 0:11:36.2 0:20:50.5 0:20:50.5
123 425 Gosia/Jess City of Cambridge Rowing Club CRA 2x Novice Women 2x 4 Female 0 0 0:09:23.8 0:11:29.9 0:20:53.7 0:20:53.7
124 322 Robinson Bedford Girls School BR 8x J14 Women 8x 3 Female 0 0 0:09:20.8 0:11:37.4 0:20:58.2 0:20:58.2
125 133 Rupert City of Cambridge Rowing Club CRA 1x J16 Men 1x 1 Male 0 0 0:08:19.3 0:12:56.2 0:21:15.5 0:21:15.5
126 232 Everson/H-S Deben Rowing Club BR 2x J17/18 Women 2x 2 Female 0 0 0:09:05.7 0:12:09.9 0:21:15.6 0:21:15.6
127 428 Pruin LMBC Student 1x Lents 1st Div Women 1x 4 Female 0 0 0:09:45.9 0:11:30.6 0:21:16.5 0:21:16.5
128 233 Broens Bedford Girls School BR 2- J18 Women 2- 2 Female 0 0 0:09:21.5 0:12:23.2 0:21:44.7 0:21:44.7
129 332 Yadu Bedford Girls School BR 4x+ J14 Women 4x+ 3 Female 0 0 0:09:44.7 0:12:23.3 0:22:08.0 0:22:08.0
130 134 J14 City of Cambridge Rowing Club CRA 1x J14 Men 1x 1 Male 0 0 0:09:31.3 0:12:56.4 0:22:27.7 0:22:27.7
131 429 Odorici LMBC Student 1x Lents 1st Div Women 1x 4 Female 0 0 0:10:01.5 0:12:29.9 0:22:31.4 0:22:31.4
132 221 Keane Bedford Girls School BR 4x+ J15 Women 4x+ 2 Female 0 0 0:10:11.3 0:12:23.5 0:22:34.8 0:22:34.8
133 320 W4 Champion of the Thames CRA 8+ Novice Women 8+ 3 Female 0 0 0:10:29.0 0:12:13.5 0:22:42.5 0:22:42.5
134 333 Cestaro Bedford Girls School BR 4x+ J14 Women 4x+ 3 Female 0 0 0:10:17.2 0:12:42.1 0:22:59.3 0:22:59.3
135 330 Taylor Bedford Girls School BR 4x+ J14 Women 4x+ 3 Female 0 0 0:10:19.0 0:13:08.1 0:23:27.1 0:23:27.1
136 237 Felicity Parker Murray Edwards College Boat Club Student 1x Novice Women 1x 2 Female 0 0 0:10:15.2 0:13:43.0 0:23:58.2 0:23:58.2
137 102 THBC- M! Trinity Hall Boat Club Student 8+ Lents 1st Div Men 8+ 1 Male 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
138 127 St Rad New Year's Resolutions St Radegund Boat Club CRA 4+ Master C Mixed C 4+ 1 Mixed 0 32 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
139 130 jack goode Cantabrigian BR 1x IM3 Men 1x 1 Male 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
140 229 Wawricke Bedford Girls School BR 4+ J18 Women 4+ 2 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
141 235 Slim LMBC Student 1x Lents 1st Div Women 1x 2 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
142 311 Fatfour Cantabrigian CRA 4x- Novice Men 4x- 3 Male 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
143 326 Cox Broxbourne RC BR 2x IM3 Men 2x 3 Male 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
144 328 St Rad Bangers and Mash St Radegund Boat Club CRA 4+ Master C Mixed C 4+ 3 Mixed 0 32 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
145 331 Gibb Bedford Girls School BR 4x+ J14 Women 4x+ 3 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
146 418 Girl Power City of Cambridge Rowing Club CRA 8+ Novice Women 8+ 4 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
147 438 Everson/H-S 2 Deben Rowing Club BR 2x J17/18 Women 2x 4 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0