Winter League 2019: Results Sorted by Division - Download

CRA - 17/02/2019

Provisional Results

Filter by Leg: 1 | 2 | All

Division 1

Pos Num Boat Num Name Club Category Vet Type Div Gender Pen Handicap Jan Finish Feb Finish Raw Time Total
1 1101 101 Thorn Cambridge 99 Championship 8+ 8+ 1 Male 0 0 0:08:50.1 0:09:04.5 0:17:54.6 0:17:54.6
2 1108 105 Lysander Rob Roy / Leys School Mas E 8+ E 8+ 1 Male 0 90 0:10:04.2 0:10:29.0 0:20:33.2 0:19:03.2
3 1102 102 Senior Men Cantabrigian Championship 8+ 8+ 1 Male 0 0 0:09:38.7 0:09:58.3 0:19:37.0 0:19:37.0
4 1103 103 M1 - Sapiens City of Cambridge Rowing Club Championship 8+ 8+ 1 Male 0 0 0:09:48.3 0:10:03.4 0:19:51.7 0:19:51.7
5 1105 104 Senior Women Cantabrigian Women Championship 8+ 8+ 1 Female 0 0 0:10:03.9 0:10:10.4 0:20:14.3 0:20:14.3
6 1104 106 M1 Champion of the Thames Club B 8+ 8+ 1 Male 0 0 0:10:12.7 0:10:32.1 0:20:44.8 0:20:44.8
7 1110 108 Presidents 8 City of Cambridge Rowing Club Mas E 8+ E 8+ 1 Male 0 90 0:11:20.1 0:11:18.6 0:22:38.7 0:21:08.7
8 1111 114 White Isle of Ely Mas E 8+ E 8+ 1 Male 0 90 0:11:46.4 0:11:50.0 0:23:36.4 0:22:06.4
9 1116 107 1st Squad Cantabrigian Women J18 8+ 8+ 1 Female 0 0 0:11:03.0 0:11:13.3 0:22:16.3 0:22:16.3
10 1114 129 InVeterEight Cantabrigian Mas G/H 8+ G 8+ 1 Male 0 160 0:12:38.0 0:12:35.2 0:25:13.2 0:22:33.2
11 1115 135 Cambridge Veterans Cambridge Veterans RC Mas G/H 8+ H 8+ 1 Male 0 202 0:13:05.5 0:12:57.1 0:26:02.6 0:22:40.6
12 1134 113 JP/Dave Chesterton / Rob Roy Mas B/C/D/E 2x C 2x 1 Male 0 37 0:11:36.9 0:11:56.0 0:23:32.9 0:22:55.9
13 1106 110 Litina Cambridge 99 Women Championship 8+ 8+ 1 Female 0 0 0:11:32.2 0:11:33.0 0:23:05.2 0:23:05.2
14 1135 127 Double Trouble Champion of the Thames Mixed Mas C-E 2x E 2x 1 Mixed 0 111 0:12:34.2 0:12:34.2 0:25:08.4 0:23:17.4
15 1136 109 Jack G Cantabrigian Club A 1x 1x 1 Male 0 0 0:11:25.3 0:11:57.6 0:23:22.9 0:23:22.9
16 1107 121 Activ8 Cantabrigian Mas E 8+ E 8+ 1 Male 0 90 0:12:18.1 0:12:46.9 0:25:05.0 0:23:35.0
17 1112 128 Argonauts Champion of the Thames Mas E 8+ E 8+ 1 Male 0 90 0:12:36.8 0:12:31.4 0:25:08.2 0:23:38.2
18 1124 123 Quadrangle Champion of the Thames Women Mas C/D/E 4x- D 4x- 1 Female 0 73 0:12:22.6 0:12:36.4 0:24:59.0 0:23:46.0
19 1119 111 Fairclough Cambridge 99 Women Novice 8+ 8+ 1 Female 0 0 0:11:36.2 0:12:14.5 0:23:50.7 0:23:50.7
20 1109 130 Dreadnoughts Champion of the Thames Mas E 8+ E 8+ 1 Male 0 90 0:12:42.0 0:12:39.3 0:25:21.3 0:23:51.3
21 1137 116 Burgess Chesterton RC Club A 1x 1x 1 Male 0 0 0:12:04.8 0:12:06.9 0:24:11.7 0:24:11.7
22 1138 118 Hadi Cantabrigian Club A 1x 1x 1 Male 0 0 0:12:07.7 0:12:08.4 0:24:16.1 0:24:16.1
23 1213 117 Cantabrigian Intermediate Women Cantabrigian Women Club B 8+ 8+ 1 Female 0 0 0:12:05.6 0:12:15.4 0:24:21.0 0:24:21.0
24 1143 119 Burton-Prager Cambridge 99 Women J16/17 2x 2x 1 Female 0 0 0:12:08.3 0:12:25.3 0:24:33.6 0:24:33.6
25 1139 122 Guy/John City of Cambridge Rowing Club Mas C/D 2- C 2- 1 Male 0 39 0:12:20.4 0:12:53.0 0:25:13.4 0:24:34.4
26 1149 120 Liv's crew Rob Roy BC Women J14 4x+ 4x+ 1 Female 0 0 0:12:12.6 0:12:30.9 0:24:43.5 0:24:43.5
27 1127 124 Turvill Chesterton RC Women Club 4- 4- 1 Female 0 0 0:12:25.3 0:12:24.4 0:24:49.7 0:24:49.7
28 1231 125 Bastiani Cambridge 99 Women Club 2x 2x 1 Female 0 0 0:12:27.7 0:12:26.9 0:24:54.6 0:24:54.6
29 1130 139 McCulloch Isle of Ely Women Mas C/D 4+ D 4+ 1 Female 0 82 0:13:19.8 0:13:05.1 0:26:24.9 0:25:02.9
30 1142 126 Charlie Rob Roy BC J15/16 1x 1x 1 Male 0 0 0:12:27.8 0:12:40.7 0:25:08.5 0:25:08.5
31 1145 131 Grace + Elizabeth Rob Roy BC Women J15 2x 2x 1 Female 0 0 0:12:42.0 0:13:06.5 0:25:48.5 0:25:48.5
32 1125 141 Newland Isle of Ely Women Mas C/D/E 4x- D 4x- 1 Female 0 73 0:13:32.7 0:13:33.0 0:27:05.7 0:25:52.7
33 1118 136 Newby Chesterton RC Women Novice 8+ 8+ 1 Female 0 0 0:13:06.2 0:13:07.1 0:26:13.3 0:26:13.3
34 1151 137 Ella Rob Roy BC Women J14 1x 1x 1 Female 0 0 0:13:09.7 0:13:28.7 0:26:38.4 0:26:38.4
35 1120 134 Racks Out Cantabrigian Women Novice 8+ 8+ 1 Female 0 0 0:13:03.3 0:13:42.7 0:26:46.0 0:26:46.0
36 1129 143 Coetzee Chesterton RC Women Mas C/D 4+ D 4+ 1 Female 0 82 0:13:47.4 0:14:31.5 0:28:18.9 0:26:56.9
37 1146 138 Caroline + Elana Rob Roy BC Women J15 2x 2x 1 Female 0 0 0:13:19.4 0:13:50.7 0:27:10.1 0:27:10.1
38 1122 140 W4 Champion of the Thames Women Novice 8+ 8+ 1 Female 0 0 0:13:31.4 0:13:44.2 0:27:15.6 0:27:15.6
39 1150 144 Lara Rob Roy BC Women J15 1x 1x 1 Female 0 0 0:13:51.7 0:13:48.5 0:27:40.2 0:27:40.2
40 1121 142 Shiver me timbers Cambridge 99 Women Novice 8+ 8+ 1 Female 0 0 0:13:33.6 0:14:29.3 0:28:02.9 0:28:02.9
41 1144 145 Moir/Dunn CCRC (St Marys) Women J16/17 2x 2x 1 Female 0 0 0:13:53.9 0:14:11.2 0:28:05.1 0:28:05.1
42 1131 149 Davies St Neots Women Mas C/D 4+ D 4+ 1 Female 0 82 0:16:20.4 0:16:02.7 0:32:23.1 0:31:01.1
43 1140 115 David Dix Rob Roy BC Mas D/E 1x D 1x 1 Male 0 73 0:11:58.7 0:00:00.0 0:11:58.7 0:10:45.7
44 1132 -1 Rhys/Freddie City of Cambridge Rowing Club J17/18 2x 2x 1 Male 0 0 0:11:42.7 0:00:00.0 0:11:42.7 0:11:42.7
45 1141 -1 Rupert City of Cambridge Rowing Club J17/18 1x 1x 1 Male 0 0 0:11:49.0 0:00:00.0 0:11:49.0 0:11:49.0
46 1123 132 Kitching Cambridge 99 Women Club A 4x- 4x- 1 Female 0 0 0:12:43.1 0:00:00.0 0:12:43.1 0:12:43.1
47 1128 133 1st Squad Cantabrigian Women J18 4+ 4+ 1 Female 0 0 0:12:51.0 0:00:00.0 0:12:51.0 0:12:51.0
48 1147 146 Katie's crew Rob Roy BC Women J15 4x+ 4x+ 1 Female 0 0 0:13:59.0 0:00:00.0 0:13:59.0 0:13:59.0
49 1148 147 Thorne CCRC (St Marys) Women J14 4x+ 4x+ 1 Female 0 0 0:14:07.6 0:00:00.0 0:14:07.6 0:14:07.6
50 1117 148 Junior women Champion of the Thames Women J18 8+ 8+ 1 Female 0 0 0:14:17.0 0:00:00.0 0:14:17.0 0:14:17.0
51 1133 112 Carter Cambridge 99 Mas B/C/D/E 2x B 2x 1 Male 0 11 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0

Division 2

Pos Num Boat Num Name Club Category Vet Type Div Gender Pen Handicap Jan Finish Feb Finish Raw Time Total
1 1301 201 Meadows Cambridge 99 Club A 8+ 8+ 2 Male 0 0 0:09:22.6 0:10:03.6 0:19:26.2 0:19:26.2
2 1209 208 Hard-Pressed X-Press BC Mas G/H 8+ G 8+ 2 Male 0 160 0:11:10.1 0:11:39.1 0:22:49.2 0:20:09.2
3 1204 202 Hills Road Boys A Cantabrigian Club B 8+ 8+ 2 Male 0 0 0:10:01.7 0:10:09.5 0:20:11.2 0:20:11.2
4 1208 206 Peloton Champion of the Thames Mas E 8+ E 8+ 2 Male 0 90 0:11:04.5 0:11:24.8 0:22:29.3 0:20:59.3
5 1201 203 M2 - Neanderthalis City of Cambridge Rowing Club Club A 8+ 8+ 2 Male 0 0 0:10:24.7 0:10:56.6 0:21:21.3 0:21:21.3
6 1305 204 Collins Cambridge 99 Club B 8+ 8+ 2 Male 0 0 0:10:29.7 0:11:13.8 0:21:43.5 0:21:43.5
7 1203 205 Connolley Chesterton RC Club B 8+ 8+ 2 Male 0 0 0:10:57.8 0:10:53.2 0:21:51.0 0:21:51.0
8 1218 214 Hills Road Boys B Cantabrigian Novice 4x- 4x- 2 Male 0 0 0:11:29.4 0:11:11.3 0:22:40.7 0:22:40.7
9 1217 224 Littlewood Isle of Ely Mas E 4x- E 4x- 2 Male 0 96 0:11:58.0 0:12:20.0 0:24:18.0 0:22:42.0
10 1205 207 Senior Women Cantabrigian Women Club A 8+ 8+ 2 Female 0 0 0:11:07.0 0:11:51.5 0:22:58.5 0:22:58.5
11 1229 217 Rob/Ed Rob Roy / Cambridge 99s Mas B/C/D/E 2x C 2x 2 Male 0 37 0:11:40.6 0:11:58.7 0:23:39.3 0:23:02.3
12 1126 228 Cantabrigian Intermediate Women Masters Cantabrigian Women Mas C/D/E 4x- E 4x- 2 Female 0 105 0:12:16.8 0:12:30.6 0:24:47.4 0:23:02.4
13 1234 216 Graf Rob Roy BC Mas A/B/C 1x C 1x 2 Male 0 39 0:11:35.3 0:12:06.9 0:23:42.2 0:23:03.2
14 1219 215 Richards Chesterton RC Novice 4x- 4x- 2 Male 0 0 0:11:33.5 0:11:32.2 0:23:05.7 0:23:05.7
15 1222 209 Brett 2 Rob Roy BC Championship 1x 1x 2 Male 0 0 0:11:19.8 0:11:49.4 0:23:09.2 0:23:09.2
16 1428 213 Sam + Kos Rob Roy BC J17/18 2x 2x 2 Male 0 0 0:11:28.8 0:11:48.2 0:23:17.0 0:23:17.0
17 1207 210 Senior club A Champion of the Thames Women Club A 8+ 8+ 2 Female 0 0 0:11:27.6 0:12:01.0 0:23:28.6 0:23:28.6
18 1223 220 Wagenaar Cambridge 99 Championship 1x 1x 2 Male 0 0 0:11:48.2 0:11:41.7 0:23:29.9 0:23:29.9
19 1220 225 M3 4x City of Cambridge Rowing Club Novice 4x- 4x- 2 Male 0 0 0:12:03.8 0:11:32.1 0:23:35.9 0:23:35.9
20 1240 218 Cameron Cambridge 99 J17/18 1x 1x 2 Male 0 0 0:11:42.0 0:11:59.5 0:23:41.5 0:23:41.5
21 1228 223 Stirling St Neots Mas C 4x+ C 4x+ 2 Male 0 41 0:11:56.8 0:12:29.0 0:24:25.8 0:23:44.8
22 1224 221 C. M. Owen Rob Roy BC Championship 1x 1x 2 Male 0 0 0:11:49.2 0:11:59.9 0:23:49.1 0:23:49.1
23 1246 230 Morley Cantabrigian Mas D/E 1x D 1x 2 Male 0 73 0:12:26.4 0:12:54.4 0:25:20.8 0:24:07.8
24 1238 232 Affleck/Mills Champion of the Thames Women Mas B/C/D 2x D 2x 2 Female 0 77 0:12:31.5 0:13:00.6 0:25:32.1 0:24:15.1
25 1230 226 2x Meredith Cantabrigian Club 2x 2x 2 Male 0 0 0:12:06.8 0:12:26.7 0:24:33.5 0:24:33.5
26 1210 229 Braithwaite Cambridge 99 Women Club B 8+ 8+ 2 Female 0 0 0:12:17.8 0:12:29.1 0:24:46.9 0:24:46.9
27 1232 227 Harris Cambridge 99 Mas A/B/C 1x A 1x 2 Male 0 0 0:12:16.7 0:12:39.0 0:24:55.7 0:24:55.7
28 1211 222 Barkes Chesterton RC Women Club B 8+ 8+ 2 Female 0 0 0:11:53.1 0:13:08.0 0:25:01.1 0:25:01.1
29 1212 233 De Stefano Isle of Ely Women Club B 8+ 8+ 2 Female 0 0 0:12:41.1 0:12:29.8 0:25:10.9 0:25:10.9
30 1216 234 Liberty's crew Rob Roy BC / St Neots Women J18 8+ 8+ 2 Female 0 0 0:12:48.2 0:12:45.8 0:25:34.0 0:25:34.0
31 1226 241 Pieces of Nines Cambridge 99 Novice 4+ 4+ 2 Male 0 0 0:13:32.4 0:12:34.8 0:26:07.2 0:26:07.2
32 1233 239 James Price Cantabrigian Mas A/B/C 1x B 1x 2 Male 0 13 0:13:22.6 0:13:04.0 0:26:26.6 0:26:13.6
33 1214 235 W3 Champion of the Thames Women Club B 8+ 8+ 2 Female 0 0 0:12:56.2 0:13:39.3 0:26:35.5 0:26:35.5
34 1237 237 Bowden Cambridge 99 Women Mas B/C/D 2x B 2x 2 Female 0 14 0:13:14.6 0:13:38.7 0:26:53.3 0:26:39.3
35 1247 236 Lizzie Cambridge 99 Women Club B 1x 1x 2 Female 0 0 0:12:57.1 0:13:49.6 0:26:46.7 0:26:46.7
36 1242 243 OLAB Cantabrigian Women Mas E/F 2x E 2x 2 Female 0 111 0:14:07.3 0:14:43.9 0:28:51.2 0:27:00.2
37 1202 240 Sea Shepherds Cambridge 99 Club B 8+ 8+ 2 Male 0 0 0:13:25.5 0:13:49.6 0:27:15.1 0:27:15.1
38 1227 242 Venni Isle of Ely Novice 4+ 4+ 2 Male 0 0 0:13:32.9 0:14:20.1 0:27:53.0 0:27:53.0
39 1239 247 Newland Isle of Ely Women Mas B/C/D 2x D 2x 2 Female 0 77 0:15:14.9 0:15:56.7 0:31:11.6 0:29:54.6
40 1236 248 Thornhill St Neots Novice 4x+ 4x+ 2 Mixed 0 0 0:15:27.4 0:16:02.1 0:31:29.5 0:31:29.5
41 1225 212 8@8 City of Cambridge Rowing Club Mas C 4- C 4- 2 Male 0 37 0:00:00.0 0:11:37.6 0:11:37.6 0:11:00.6
42 1243 -1 brown X-Press BC Women Mas E/F 2x E 2x 2 Female 0 111 0:13:30.7 0:00:00.0 0:13:30.7 0:11:39.7
43 1206 219 Liddell Cambridge 99 Women Club A 8+ 8+ 2 Female 0 0 0:11:46.4 0:00:00.0 0:11:46.4 0:11:46.4
44 1244 246 Axworthy/Burnstein Champion of the Thames Women Mas E/F 2x F 2x 2 Female 0 153 0:14:59.7 0:00:00.0 0:14:59.7 0:12:26.7
45 1248 244 Sidney Cambridge 99 Women Club B 1x 1x 2 Female 0 0 0:14:10.4 0:00:00.0 0:14:10.4 0:14:10.4
46 1241 245 Ryan Cambridge 99 J15/16 1x 1x 2 Male 0 0 0:14:39.1 0:00:00.0 0:14:39.1 0:14:39.1
47 1215 211 The Peregrines Leys School BC Women Mas C-E 8+ C 8+ 2 Female 0 34 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
48 1235 231 Seymour Cambridge 99 Mas D/E 1x D 1x 2 Male 0 73 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
49 1245 238 Emma Cambridge 99 Women Novice 2x 2x 2 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0

Division 3

Pos Num Boat Num Name Club Category Vet Type Div Gender Pen Handicap Jan Finish Feb Finish Raw Time Total
1 1303 301 Mens Dev Clare Boat Club Student 8+ 8+ 3 Male 0 0 0:09:38.0 0:09:47.2 0:19:25.2 0:19:25.2
2 1304 302 M1 Darwin College Boat Club Student 8+ 8+ 3 Male 0 0 0:09:38.2 0:09:57.3 0:19:35.5 0:19:35.5
3 1308 304 XP1 X-Press BC Mas C 8+ C 8+ 3 Male 0 32 0:09:55.6 0:10:28.2 0:20:23.8 0:19:51.8
4 1302 303 Senior Men 2 Cantabrigian Club A 8+ 8+ 3 Male 0 0 0:09:53.1 0:10:21.8 0:20:14.9 0:20:14.9
5 1307 307 8@8 A City of Cambridge Rowing Club Mas C 8+ C 8+ 3 Male 0 32 0:10:17.0 0:10:45.3 0:21:02.3 0:20:30.3
6 1311 305 Thorn 4 Cambridge 99 Championship 4+ 4+ 3 Male 0 0 0:10:01.0 0:10:35.1 0:20:36.1 0:20:36.1
7 1314 309 Poachers Cantabrigian Mas D 8+ D 8+ 3 Male 0 62 0:10:34.6 0:11:26.6 0:22:01.2 0:20:59.2
8 1310 308 Australopithecus City of Cambridge Rowing Club Championship 4- 4- 3 Male 0 0 0:10:18.2 0:11:04.2 0:21:22.4 0:21:22.4
9 1323 311 Millar/Jones Champion of the Thames Mas B/C/D/E 2x E 2x 3 Male 0 100 0:11:26.6 0:12:08.7 0:23:35.3 0:21:55.3
10 1221 315 Quadraphoenix Champion of the Thames Mixed Mas E 4x- E 4x- 3 Mixed 0 110 0:11:46.1 0:12:22.1 0:24:08.2 0:22:18.2
11 1312 310 M1A Champion of the Thames Championship 4+ 4+ 3 Male 0 0 0:10:54.8 0:11:38.9 0:22:33.7 0:22:33.7
12 1322 312 Lysander 2x Rob Roy / Leys School Mas B/C/D/E 2x D 2x 3 Male 0 71 0:11:41.9 0:12:21.1 0:24:03.0 0:22:52.0
13 1321 320 McGregor Cambridge 99 J17/18 2x 2x 3 Male 0 0 0:12:16.6 0:11:40.0 0:23:56.6 0:23:56.6
14 1319 316 Bastiani Cambridge 99 Women Club 4- 4- 3 Female 0 0 0:12:01.4 0:12:29.8 0:24:31.2 0:24:31.2
15 1335 318 Robert Oeffner Rob Roy BC Novice 1x 1x 3 Male 0 0 0:12:04.8 0:12:43.8 0:24:48.6 0:24:48.6
16 1344 332 Mills Champion of the Thames Women Mas E-F 1x E 1x 3 Female 0 115 0:13:06.2 0:13:47.6 0:26:53.8 0:24:58.8
17 1316 321 Keep Pressing X-Press BC Women Mas A 4x- A 4x- 3 Female 0 0 0:12:18.6 0:12:47.4 0:25:06.0 0:25:06.0
18 1315 330 Motley Crew Cantabrigian Mas D 8+ D 8+ 3 Male 0 62 0:12:52.1 0:13:26.3 0:26:18.4 0:25:16.4
19 1318 326 M3 4+ City of Cambridge Rowing Club Novice 4+ 4+ 3 Male 0 0 0:12:35.4 0:12:42.8 0:25:18.2 0:25:18.2
20 1330 322 Georgie plunkett Cantabrigian Women Championship 1x 1x 3 Female 0 0 0:12:20.0 0:13:15.6 0:25:35.6 0:25:35.6
21 1354 323 Grace's crew Rob Roy BC Women J15 4x+ 4x+ 3 Female 0 0 0:12:24.4 0:13:13.4 0:25:37.8 0:25:37.8
22 1334 325 O'Rourke Chesterton RC Novice 1x 1x 3 Male 0 0 0:12:27.8 0:13:11.2 0:25:39.0 0:25:39.0
23 1317 334 Coates-Holland Chesterton RC Women Mas C/D/E 4x- C 4x- 3 Female 0 38 0:13:07.8 0:13:20.6 0:26:28.4 0:25:50.4
24 1327 319 Senior Women Cantabrigian Women Novice 2x 2x 3 Female 10 0 0:12:13.8 0:13:38.5 0:25:52.3 0:26:02.3
25 1325 328 Zwet/Neill St Neots Mixed Club B 2x 2x 3 Mixed 0 0 0:12:48.5 0:13:34.2 0:26:22.7 0:26:22.7
26 1309 340 Hunters Cantabrigian Mas C 8+ C 8+ 3 Male 0 32 0:13:31.3 0:13:24.4 0:26:55.7 0:26:23.7
27 1326 333 Cutler Cambridge 99 Mixed Mas C-E 2x C 2x 3 Mixed 0 41 0:13:07.1 0:13:57.6 0:27:04.7 0:26:23.7
28 1339 336 Howard Isle of Ely Women J15 2x 2x 3 Female 0 0 0:13:08.3 0:13:26.8 0:26:35.1 0:26:35.1
29 1333 331 WDulyea Champion of the Thames Novice 1x 1x 3 Male 0 0 0:12:58.0 0:13:40.2 0:26:38.2 0:26:38.2
30 1346 327 Fergus's crew Rob Roy BC J15 4x+ 4x+ 3 Male 0 0 0:12:39.2 0:14:00.3 0:26:39.5 0:26:39.5
31 1342 339 Affleck Champion of the Thames Women Mas A-C 1x C 1x 3 Female 0 43 0:13:20.6 0:14:11.0 0:27:31.6 0:26:48.6
32 1341 338 Chen Cambridge 99 Women Mas A-C 1x A 1x 3 Female 0 0 0:13:14.1 0:14:04.4 0:27:18.5 0:27:18.5
33 1336 341 Connolley Chesterton RC Novice 1x 1x 3 Male 0 0 0:13:45.8 0:14:23.2 0:28:09.0 0:28:09.0
34 1328 342 Dunn CCRC (St Marys) Women Novice 2x 2x 3 Female 0 0 0:13:54.4 0:14:51.4 0:28:45.8 0:28:45.8
35 1343 343 Bridges Cambridge 99 Women Mas A-C 1x C 1x 3 Female 0 43 0:14:05.9 0:15:38.1 0:29:44.0 0:29:01.0
36 1320 346 W3 City of Cambridge Rowing Club Women Novice 4+ 4+ 3 Female 0 0 0:15:15.6 0:14:02.7 0:29:18.3 0:29:18.3
37 1353 345 Cockayne Isle of Ely Women Novice 4x+ 4x+ 3 Female 0 0 0:14:31.9 0:15:16.4 0:29:48.3 0:29:48.3
38 1337 344 Reumerman Cambridge 99 Novice 1x 1x 3 Male 0 0 0:14:25.3 0:15:29.0 0:29:54.3 0:29:54.3
39 1351 351 Thorne CCRC (St Marys) Women J14 1x 1x 3 Female 0 0 0:16:51.1 0:17:23.5 0:34:14.6 0:34:14.6
40 1355 352 Granta Single Granta Skiff Club Skiff 1x 1x 3 Male 0 0 0:17:32.4 0:18:59.3 0:36:31.7 0:36:31.7
41 1313 306 Wright Cambridge 99 Championship 4+ 4+ 3 Male 0 0 0:10:02.3 0:00:00.0 0:10:02.3 0:10:02.3
42 1306 313 Clare W. Dev Clare Boat Club Women Student 8+ 8+ 3 Female 0 0 0:11:44.4 0:00:00.0 0:11:44.4 0:11:44.4
43 1329 329 Ben Cambridge 99 J17/18 1x 1x 3 Male 0 0 0:12:49.6 0:00:00.0 0:12:49.6 0:12:49.6
44 1340 337 Oona Cambridge 99 Women J15 2x 2x 3 Female 0 0 0:00:00.0 0:13:43.4 0:13:43.4 0:13:43.4
45 2317 317 W3 Darwin College Women Student 8+ 8+ 3 Female 0 0 0:00:00.0 0:13:47.3 0:13:47.3 0:13:47.3
46 1324 324 Mike W/Alistair City of Cambridge Rowing Club Novice 2- 2- 3 Male 0 0 0:00:00.0 0:13:56.1 0:13:56.1 0:13:56.1
47 2347 348 Arabella Hal CCRC (St Marys) Women J16/17 1x 1x 3 Female 0 0 0:00:00.0 0:14:01.7 0:14:01.7 0:14:01.7
48 1347 347 Agnes Cambridge 99 Women J16/17 1x 1x 3 Female 0 0 0:00:00.0 0:14:05.8 0:14:05.8 0:14:05.8
49 1331 -1 Victoria/Harriet City of Cambridge Rowing Club Women J17 2- 2- 3 Female 0 0 0:14:10.2 0:00:00.0 0:14:10.2 0:14:10.2
50 1352 350 Hunter CCRC (St Marys) Women J14 1x 1x 3 Female 0 0 0:15:20.4 0:00:00.0 0:15:20.4 0:15:20.4
51 1332 -1 EmilyW/Giulia City of Cambridge Rowing Club Women J17 2- 2- 3 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
52 1338 335 Tilly Cambridge 99 Women J16/17 2x 2x 3 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
53 1345 -1 Axworthy Champion of the Thames Women Mas E-F 1x F 1x 3 Female 0 156 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
54 1348 -1 Foulkes Isle of Ely Women J15 1x 1x 3 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
55 1349 349 Laura Cambridge 99 Women J15 1x 1x 3 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
56 1350 -1 Copp CCRC (St Marys) Women J14 1x 1x 3 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
57 2314 314 MECBC W1 MECBC Women Student 8+ 8+ 3 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0

Division 4

Pos Num Boat Num Name Club Category Vet Type Div Gender Pen Handicap Jan Finish Feb Finish Raw Time Total
1 1401 403 Aquaphobes Cantabrigian Mas D 8+ D 8+ 4 Male 0 62 0:10:13.5 0:10:43.0 0:20:56.5 0:19:54.5
2 1409 401 Hills Road Boys A Cantabrigian J18 4x- 4x- 4 Male 0 0 0:09:47.5 0:10:22.3 0:20:09.8 0:20:09.8
3 1426 404 Young Cambridge 99 Club 2x 2x 4 Male 0 0 0:10:22.2 0:10:50.6 0:21:12.8 0:21:12.8
4 1420 405 Wagenaar-2 Cambridge 99 Championship 2x 2x 4 Male 0 0 0:10:39.3 0:11:08.3 0:21:47.6 0:21:47.6
5 1411 412 1st Squad Cantabrigian J18 4x- 4x- 4 Male 0 0 0:11:09.6 0:10:41.4 0:21:51.0 0:21:51.0
6 1402 410 8@8 B City of Cambridge Rowing Club Mas D 8+ D 8+ 4 Male 0 62 0:11:07.4 0:11:45.6 0:22:53.0 0:21:51.0
7 1403 406 Hills Road Boys B Cantabrigian Novice 8+ 8+ 4 Male 0 0 0:10:53.2 0:11:13.9 0:22:07.1 0:22:07.1
8 1414 421 Senior women Champion of the Thames Women Mas C-E 8+ E 8+ 4 Female 0 97 0:11:37.6 0:12:17.4 0:23:55.0 0:22:18.0
9 1415 409 1st Squad Cantabrigian Women J18 4x- 4x- 4 Female 0 0 0:11:04.3 0:11:18.3 0:22:22.6 0:22:22.6
10 1406 415 M3 - Denisova City of Cambridge Rowing Club Novice 8+ 8+ 4 Male 0 0 0:11:22.0 0:11:17.4 0:22:39.4 0:22:39.4
11 1404 414 Development Champion of the Thames Novice 8+ 8+ 4 Male 0 0 0:11:18.2 0:11:38.0 0:22:56.2 0:22:56.2
12 1422 413 Shaw Cambridge 99 Club A 2- 2- 4 Male 0 0 0:11:15.8 0:11:42.0 0:22:57.8 0:22:57.8
13 1417 427 Whittaker X-Press BC Mas F 4- F 4- 4 Male 0 139 0:12:21.6 0:12:55.5 0:25:17.1 0:22:58.1
14 1416 422 Sharon's crew Rob Roy / XPress Women Mas C/D/E 4x- D 4x- 4 Female 0 73 0:11:51.0 0:12:26.4 0:24:17.4 0:23:04.4
15 1431 411 Brett Rob Roy BC J17/18 1x 1x 4 Male 0 0 0:11:09.2 0:12:01.3 0:23:10.5 0:23:10.5
16 1435 433 Jones Champion of the Thames Mas D/E 1x E 1x 4 Male 0 106 0:12:26.4 0:13:03.2 0:25:29.6 0:23:43.6
17 1405 424 Emmings Chesterton RC Novice 8+ 8+ 4 Male 0 0 0:12:09.8 0:11:35.7 0:23:45.5 0:23:45.5
18 1423 430 Goyder/Bailey X-Press BC Mas C/D 2- D 2- 4 Male 0 74 0:12:25.2 0:12:52.1 0:25:17.3 0:24:03.3
19 1413 432 Captains Crew Champion of the Thames Women Mas C-E 8+ C 8+ 4 Female 0 34 0:12:26.4 0:12:49.4 0:25:15.8 0:24:41.8
20 1437 436 Richard Chesterton RC Mas D/E 1x E 1x 4 Male 0 106 0:12:46.1 0:13:42.3 0:26:28.4 0:24:42.4
21 1436 437 Redley Cambridge 99 Mas D/E 1x E 1x 4 Male 0 106 0:12:55.1 0:13:45.1 0:26:40.2 0:24:54.2
22 1408 423 Campbell Chesterton RC Women Club B 8+ 8+ 4 Female 0 0 0:12:05.1 0:12:53.8 0:24:58.9 0:24:58.9
23 1412 435 Progression Squad (F&J) Cantabrigian Women Mas C-E 8+ C 8+ 4 Female 0 34 0:12:31.5 0:13:02.0 0:25:33.5 0:24:59.5
24 1432 425 Nicholas Sinclair City of Cambridge Rowing Club Club A 1x 1x 4 Male 0 0 0:12:09.8 0:12:55.7 0:25:05.5 0:25:05.5
25 1430 431 Pratten-Watson Cambridge 99 Women Club 2x 2x 4 Female 0 0 0:12:25.9 0:12:56.2 0:25:22.1 0:25:22.1
26 1433 429 Bella and Priya Rob Roy BC Women J16/17 2x 2x 4 Female 0 0 0:12:22.2 0:13:05.3 0:25:27.5 0:25:27.5
27 1421 426 Burgess Chesterton RC Women Club 4- 4- 4 Female 0 0 0:12:15.7 0:13:30.8 0:25:46.5 0:25:46.5
28 1439 440 Johnson Isle of Ely Mas F/G 1x F 1x 4 Male 0 146 0:13:47.7 0:14:31.9 0:28:19.6 0:25:53.6
29 1441 443 Adrian Tollett City of Cambridge Rowing Club Mas F/G 1x G 1x 4 Male 0 187 0:14:32.5 0:15:08.7 0:29:41.2 0:26:34.2
30 1445 438 Rosalyn Cambridge 99 Women J16/17 1x 1x 4 Female 0 0 0:13:11.8 0:14:32.0 0:27:43.8 0:27:43.8
31 1425 442 Press Gang X-Press BC Women Club B 4+ 4+ 4 Female 0 0 0:14:16.3 0:14:21.6 0:28:37.9 0:28:37.9
32 1442 441 Parker Chesterton RC Women Club B 1x 1x 4 Female 0 0 0:14:14.2 0:15:23.5 0:29:37.7 0:29:37.7
33 1434 447 Archie Cambridge 99 J14 2x 2x 4 Male 0 0 0:15:09.4 0:14:57.9 0:30:07.3 0:30:07.3
34 1444 444 Pennington St Neots Women J16/17 1x 1x 4 Female 0 0 0:14:33.6 0:15:35.1 0:30:08.7 0:30:08.7
35 1448 445 Jupe St Neots Women J16/17 1x 1x 4 Female 0 0 0:14:50.5 0:15:20.0 0:30:10.5 0:30:10.5
36 1440 439 Millar Champion of the Thames Mas F/G 1x F 1x 4 Male 0 146 0:19:08.7 0:14:07.9 0:33:16.6 0:30:50.6
37 1446 449 Gisonni St Neots Women J16/17 1x 1x 4 Female 0 0 0:16:07.7 0:16:32.4 0:32:40.1 0:32:40.1
38 1451 451 Thea and Lucy Rob Roy BC Women J13 2x 2x 4 Female 0 0 0:16:44.3 0:17:07.5 0:33:51.8 0:33:51.8
39 1452 452 Granta Double Granta Skiff Club Skiff 2x 2x 4 Male 0 0 0:17:31.2 0:19:11.8 0:36:43.0 0:36:43.0
40 1410 402 Leys Leys School BC J18 4x- 4x- 4 Male 0 0 0:10:13.1 0:00:00.0 0:10:13.1 0:10:13.1
41 1429 -1 Wares City of Cambridge Rowing Club Mixed Mas C-E 2x C 2x 4 Mixed 0 41 0:11:34.4 0:00:00.0 0:11:34.4 0:10:53.4
42 1407 407 M4 Novice Cambridge 99 Novice 8+ 8+ 4 Male 0 0 0:10:57.4 0:00:00.0 0:10:57.4 0:10:57.4
43 1418 417 Martin X-Press BC Mas B/C/D 4+ B 4+ 4 Male 0 11 0:11:22.5 0:00:00.0 0:11:22.5 0:11:11.5
44 1419 418 Part Timers Cantabrigian Mas B/C/D 4+ D 4+ 4 Male 0 69 0:00:00.0 0:12:39.2 0:12:39.2 0:11:30.2
45 2415 416 W1 Darwin College Women Student 8+ 8+ 4 Female 0 0 0:00:00.0 0:11:41.6 0:11:41.6 0:11:41.6
46 1427 419 Burgess/O'rourke Chesterton RC Club 2x 2x 4 Male 0 0 0:00:00.0 0:11:58.2 0:11:58.2 0:11:58.2
47 2408 408 M2 Darwin College Student 8+ 8+ 4 Male 0 0 0:00:00.0 0:12:02.4 0:12:02.4 0:12:02.4
48 2421 420 Pair Rob Roy BC Club B 2- 4 Male 0 0 0:00:00.0 0:12:19.0 0:12:19.0 0:12:19.0
49 1450 434 Chloe's crew Rob Roy BC Women J15 4x+ 4x+ 4 Female 0 0 0:12:29.9 0:00:00.0 0:12:29.9 0:12:29.9
50 1438 446 Gould Champion of the Thames Mas F/G 1x F 1x 4 Male 0 146 0:14:59.3 0:00:00.0 0:14:59.3 0:12:33.3
51 1424 428 1st Squad Cantabrigian Women J18 4+ 4+ 4 Female 0 0 0:00:00.0 0:13:27.7 0:13:27.7 0:13:27.7
52 1443 -1 Giulia MECBC Women Novice 1x 1x 4 Female 0 0 0:14:20.4 0:00:00.0 0:14:20.4 0:14:20.4
53 1449 448 Murphy CCRC (St Marys) Women J15 1x 1x 4 Female 0 0 0:15:09.8 0:00:00.0 0:15:09.8 0:15:09.8
54 1447 450 Anna Cambridge 99 Women J16/17 1x 1x 4 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0